Zasoby biblioteczne

Wybrana literatura do zasobów bibliotecznych:

Nasza Szkoła BibliotekaKlasa I
W. Chotomska „Wars i Sawa”
H. Januszewska „Kopciuszek”
M. Kownacka „Plastusiowy pamiętnik”, „Kukuryku na ręczniku”
T. Makuszyński i M. Walentynowicz „120 przygód Koziołka Matołka”
Cz. Janczarski „Jak Wojtek został strażakiem”
J. Brzechwa „Brzechwa dzieciom”(wybrane wiersze)
J. Tuwim – „Słoń Trąbalski”
A. Bahdaj „Pilot i ja”
W. Bełza „Kto ty jesteś? Polak mały”
J. Duszyńska „Cudaczek – Wyśmiewaczek”
Klasa II
M. Kownacka „Kajtkowe przygody”
G. Knutsson „Przygody Filonka Bezogonka”
M. Krűger „Karolcia”
H. Loffting „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”
J. Porazińska „Szewczyk Dratewka”
J. Tuwim „Lokomotywa”, „Warzywa”
Klasa III
H. Ch. Andersen „Baśnie“ (wybrane)
W.i J. Grimm „Baśnie” (wybrane)
A. Lindgren „Dzieci z Bullerbyn”
A. A. Milne „Kubuś Puchatek” lub „Chatka Puchatka”
R. Pisarski „O psie, który jeździł koleją”
Cz. Centkiewicz „Anaruk – chłopiec z Grenlandii”
A. Oppman „Syrena”, „Bazyliszek”, „Kościół Panny Marii”, „Złota kaczka”
Klasa IV
J. Brzechwa „Akademia Pana Kleksa”
C. Collodi „Pinokio”
R. Dahl „Charlie i fabryka czekolady”
M. Konopnicka „O krasnoludkach i sierotce Marysi”
J. Korczak „Król Maciuś Pierwszy”
R. Goscinny „Mikołajek i inne chłopaki”
T. Jansson „Opowiadania z Doliny Muminków”
B. Prus „Antek”
H. Sienkiewicz „Janko muzykant”
J. Olech „Dynastia Miziołków”
J.L. Kern „Ferdynand Wspaniały”
J. Korczakowska „Spotkanie nad morzem”
F.H. Burnett „Mała księżniczka”
B. Leśmian „Przygody Sindbada Żeglarza”
M. Kownacka „Rogaś z Doliny Roztoki”
Klasa V
C.S. Lewis „Opowieści z Narnii, cz. I Lew, czarownica i stara szafa”
K. Makuszyński „Szatan z siódmej klasy”
F. Molnár „Chłopcy z Placu Broni”
J. Parandowski „Mitologia. Wierzenia i podania Greków i Rzymian”
B. Prus „Katarynka” , „Z legend dawnego Egiptu”
H. Sienkiewicz „W pustyni i w puszczy”
L.M. Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza”
E. Niziurski „Sposób na Alcybiadesa”
E. Niziurski „Niewiarygodne przygody Marka Piegusa”
A. Lindgren „Bracia Lwie Serce”
F.H. Burnett „Tajemniczy ogród”
A. Onichimowska „Duch starej kamienicy”, „Daleki rejs”
D. Terakowska „Władca Lewawu”
J. Verne ” W 80 dni dookoła świata”
M. Twain „Przygody Tomka Sawyera”
A. Szklarski „Tomek w krainie kangurów”
E. Orzeszkowa „Dobra pani” lub „A…B…C…”
Klasa VI
I. Jurgielewiczowa „Ten obcy”
S. Lem „Bajki robotów”
M. Musierowicz „Kłamczucha”
A. Bahdaj „Wakacje z duchami”
St. Lem „Opowieści o pilocie Pirxie
Z. Nienacki „Pan Samochodzik i Templariusze”
J. Verne „Tajemnicza wyspa” lub „Piętnastoletni kapitan”
D. Defoe „Przypadki Robinsona Kruzoe”