Soki i musy

Podsumowanie akcji

5 stycznia 2017 r. Niepubliczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi „Nasza Szkoła” dołączyła do programu edukacyjnego „Soki i musy – witaminy w smart formie”.

Zadaniem programu jest edukacja dzieci w kontekście zbilansowanej diety, w której spożywa się odpowiednią ilość witamin i owoców, które mogą być zastąpione 100% sokiem lub musem owocowo – warzywnym.
W ramach programu przeprowadzono zajęcia edukacyjne, podczas których wykorzystano materiały dydaktyczne opracowane przez ekspertów programu.

Po ukończeniu 5 bloku aktywności dzieci przygotowały plakat promujący soki i musy, jako witaminy w smart formie, oraz broszurę, w formie lapbooka, dotyczącą soków i musów. Plakat oraz broszura informacyjna zostały wykorzystane podczas Dnia Soku w Niepublicznym Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi „Akademia Mądrych Sówek” przy „Naszej Szkole”.

Ponadto w maju, w ramach zajęć bibliotecznych, w Naszej Szkole obchodzony będzie Międzynarodowy Dzień Soku, podczas którego również zostaną wykorzystane plakat oraz broszura informacyjna.