Soki i musy

Soki i musy to witaminy w smart formie!

soki i musy Nasza SzkołaTo główna idea, która przyświeca całej akcji. Chcemy przekonać Was do tego, że soki i musy owocowe to bardzo wygodna forma witamin, którą możecie zabrać ze sobą na spacer, do pracy i do szkoły. To witaminy dostępne przez cały rok, których nie musicie myć ani obierać (wystarczy odkręcić).

Celem Programu jest edukacja dzieci w klasach I-III szkół podstawowych w zakresie prawidłowych nawyków żywieniowych oraz znaczenia soków i musów owocowo-warzywnych, a także owoców i warzyw w codziennej diecie.

W ramach Programu Nauczyciele szkół podstawowych przeprowadzą z dziećmi zajęcia edukacyjne, korzystając z materiałów dydaktycznych opracowanych przez Ekspertów Programu – prof. UW dr hab. Małgorzatę Żytko oraz dr Agnieszkę Kozioł-Kozakowską z Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Dodatkowo każda klasa, która weźmie udział w Programie i zrealizuje jego założenia, będzie mogła wziąć udział w Konkursie plastycznym. Do wygrania są atrakcyjne nagrody dla szkoły, uczniów zwycięskich klas oraz opiekujących się nimi Nauczycieli.

Każda klasa po zakończeniu Programu otrzyma Certyfikat potwierdzający udział w Programie (w formie elektronicznej). Szczegółowe zasady Programu oraz Konkursu znajdują się w Regulaminach zamieszczonych na stronie: www.sokiimusy.eu