Rekrutacja klasa IV – profil przyrodniczy

Rekrutacja do klasy IV „Akademia Odkrywcy”- profil przyrodniczy

„Natura zawsze jest zdolna dać dużo tym, którzy pragną ją zrozumieć” – wierzymy w prawdę tych słów i chcemy dać naszym uczniom, to co najważniejsze. Chcemy zaszczepić w nich wrażliwość na piękno otaczającego świata, chcemy dać im wiedzę na temat tego, jak jest on skonstruowany i skąd ów piękno pochodzi. Jednak nauka tak ważnych wartości nie może odbywać się wyłącznie w szkolnej ławce – z góry jest wtedy skazana na niepowodzenie.

Aby odkrywać, trzeba doświadczać! Aby zrozumieć, trzeba próbować! To „Akademia Odkrywcy” pozwoli uczniom się sprawdzić, pozwoli popełniać błędy i pozwoli na własnej skórze doświadczać zasad panujących w przyrodzie. Nasza wykwalifikowana kadra oprócz wiedzy ma także pasję.

I tą pasją chcemy zarazić uczniów. Z pewnością pomogą nam w tym następujące działania, które wraz z otworzeniem nowego oddziału w „Naszej Szkole” dadzą nam wszystkim wspaniały początek kilkuletniej, wspólnej przygody w „Akademii Odkrywcy”:

 • współpraca ze Śląskim Ogrodem Zoologicznym
 • współpraca z Parkiem Śląskim
 • współpraca z Lasami Państwowymi
 • współpraca z Ogrodem Botanicznym w Mikołowie
 • współpraca z Wydziałem Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego
 • współpraca z Uniwersytetem Dzieci
 • współpraca ze schroniskiem turystycznym na Soszowie
 • współpraca ze schroniskami zwierząt
 • Warsztaty I pomocy przedmedycznej
 • spotkania z ciekawymi ludźmi – prelekcje, spotkania itp.
 • lekcje terenowe odbywające się na terenie całej Polski – najsilniej oddziałujący kanał nauki przyrody
 • lekcje dodatkowe w formie warsztatów i laboratoriów

Zapraszamy do kontaktu!

Wspieramy edukację domową. Specjalnie dla dzieci uczących się w domu przygotowaliśmy specjalne lekcje otwarte i lekcje on-line!

Dlaczego warto zapisać dziecko do Naszej Szkoły? Przeczytajcie w artykule Rekrutacja 2019/2020

Rekrutacja klasa 1 – profil przyrodniczy

Rekrutacja klasa III – profil nowe technologie

Rekrutacja klasa IV – „Akademia Odkrywcy”

Udostępnij:

1 comment on “Rekrutacja klasa IV – profil przyrodniczy”

 1. Pingback: Nabór do klasy o profilu przyrodniczym | "Nasza Szkoła" - Katowice

Comments are closed.