Rekrutacja klasa 1

Mamy jeszcze 3 wolne miejsca w klasie I- wszej !!!

Klasa przyrodnicza jest jednym z ciekawszych profili w ofercie edukacyjnej Naszej Szkoły, przeznaczonym dla uczniów, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania podczas dodatkowych zajęć z zakresu botaniki, zoologii i ekologii. Na lekcjach oprócz realizowania podstawy programowej dzieci będą mogły rozwijać swoje umiejętności badawcze poprzez innowacyjne metody nauczania, eksperymenty , samodzielne wykonywanie i obserwacje preparatów, zajęcia terenowe, a także warsztaty w Zoo i Nadleśnictwie. Klasa przyrodnicza zapewnia uczniom wszechstronny rozwój, przy nastawieniu na przedmioty przyrodnicze.

Nasze pomysły:

• Atlas przyrodniczy: kręgowce, bezkręgowce.
  • Praktyczne zajęcia w ZOO.
  • Zielnik.
  • Zajęcia w Nadleśnictwie (rośliny, zwierzęta).
  • Zajęcia „od nasionka do lasu” (sadzenie drzew, nasiona z zebranych szyszek).
  • Stworzenia Sali biologicznej, opieka nad roślinami i zwierzętami.
  • Udział w wydarzeniach organizowanych przez UŚ np. Noc biologów.
  • Stworzenie ogródka.
  • Zajęcia terenowe (odłów i obserwacja owadów i pajęczaków).
  • Czantoria/Ustroń – sokolarnia.
  • Tropy zwierząt – zajęcia w lesie.
  • Ekologia – segregacja śmieci ….
  • Korzystanie z mapy i kompasu – ćwiczenia w terenie.
  • Leśna kuchnia – chipsy z pokrzywy, smażony Mniszek pospolity, miód z dziewanny itp.

Zapraszamy do kontaktu!

Wspieramy edukację domową. Specjalnie dla dzieci uczących się w domu przygotowaliśmy specjalne lekcje otwarte i lekcje on-line!

Dlaczego warto zapisać dziecko do Naszej Szkoły? Przeczytajcie w artykule Rekrutacja 2019/2020