Rekrutacja 2020/2021

Jaką szkołę wybrać?

Istnieje wiele szkół prywatnych i niepublicznych, które mają szeroką ofertę dla dzieci. Rodzice często zadają sobie pytanie jaką szkołę wybrać?

Nasza Szkoła jest niepubliczną szkołą podstawową z oddziałami integracyjnymi posiadającą uprawnienia szkoły państwowej. Mieścimy się w budynku Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach Piotrowicach. Jesteśmy szkołą dająca możliwości rozwoju pasji i zdolności dzieci. Nasi uczniowie mogą brać udział w różnego rodzaju warsztatach i laboratoriach naukowych. Współpracujemy z Śląskim Uniwersytetem Dziecięcym Gaudeamus działającym przy Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej, a nasz organ założycielski Economicus Sp. z o.o. jest centrum kształcenia nauczycieli.

Dla kogo?

Nasza Szkoła przyjmuje wszystkie dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego w wieku od 7 do 15 lat. Placówka oferuje szeroki zakres pomocy i wsparcia dla dzieci z niską samooceną, strachem przed brakiem tolerancji ze strony rówieśników, czy nieśmiałością. Mało liczne klasy, indywidualne podejście do każdego, wrażliwa i empatyczna kadra to nasze atuty. Zapraszamy do siebie również dzieci, które do tej pory były uczone w domu przez rodziców. Dla uczniów korzystających z edukacji domowej przygotowaliśmy specjalne eventy, lekcje pokazowe, zajęcia integracyjne i wspólne lekcje online.

Co zapewniamy?

Zapewniamy specjalistyczne programy i oferujemy rodzaj wsparcia, którego często nie można znaleźć w szkołach publicznych, jak i prywatnych. Prowadzimy terapię dla dzieci z orzeczeniami o potrzebie specjalistycznego kształcenia oraz w ramach wczesnego wspomagania rozwoju. Pomagamy odzyskać stabilność, pewność siebie i poczucie własnej wartości. Na personel naszej placówki składają się wykwalifikowani nauczyciele, wychowawcy, pedagodzy i psycholodzy, którzy pomagają rozwijać umiejętności naszych uczniów. Oferujemy również pomoc logopedy i rehabilitanta.

Jaką szkołę wybrać
Jaką szkołę wybrać?

W Naszej Szkole program nauczania oparty jest na zasadach szkoły gardnerowskiej, co znaczy, że rozwijamy w dziecku ukryte talenty, a w przypadku dzieci słabszych szukamy najmocniejszych stron i potęgujemy je. Organizujemy wycieczki i wyjazdy dydaktyczno – turystyczne, spotkania z interesującymi ludźmi oraz udział w ciekawych wydarzeniach. Dzieciaki mogą dołączyć do kół zainteresowań według swoich gustów i potrzeb.

Nasze motto to:

Pasja + Wizja + Działanie = Sukces

Równanie to nie posiada dla nas żadnych niewiadomych. Za to pod każdym jego elementem kryją się kolejne wartości, którymi kierujemy się będąc częścią ciągle rozwijającej się „Naszej Szkoły”.

Ważną kwestią, którą poruszamy w naszej szkole jest integracja. I to nie
tylko integracja zwyczajnych dzieci ale również tych, które mają problemy z pracą w grupie, poznawaniem nowych kolegów i koleżanek. Zapisując swoją pociechę do naszej szkoły rodzic nie musi mieć żadnych obaw o jego samopoczucie, bezpieczeństwo i rozwój.

Zobacz co proponujemy dla uczniów:

Udostępnij:

Comments are closed.
Trwa rekrutacja na rok szkolny 2020/2021