Polska na niebiesko czyli 2 kwiecień Światowy Dzień Autyzmu

Światowy Dzień Autyzmu

Wczoraj obchodziliśmy Światowy Dzień Autyzmu. To dla nas szczególna data biorąc pod uwagę to, że do naszej placówki uczęszczają dzieci z orzecznictwem o potrzebie kształcenia specjalnego ze względu na autyzm, niepełnosprawność sprzężoną i zespół Aspergera.

W Katowicach na Rynku odbył się z tego powodu mini piknik. Nie mogło nas tam zabraknąć i z przyjemnością odwiedziliśmy to miejsce. Dla nas każda z informacji skierowana do osób, które często mylą zachowania dzieci autystycznych z brakiem dobrego wychowania jest bardzo pomocna. Fajnie było spotkać się z gościem naszych ubiegłorocznych pikników Sznupkiem, maskotką kibiców GieKSikiem, policjantami i strażnikami miejskimi. Na stoisku znaleźć można było sporo informacji o tym czym tak naprawdę jest autyzm, a dzieci mogły malować kolorową kredą po chodniku. Dobrze, że tym razem Katowice nie zapomniały o osobach, które pomocy potrzebują.

My na co dzień pomagamy dzieciom z dysfunkcjami odnaleźć się w zwykłym świecie. Doskonalimy swoje umiejętności jako kadra nauczycielska i zarządzająca, jak również zmieniamy Naszą Szkołę aby była jeszcze bardziej przyjazna dla wszystkich dzieci. Ilość dzieci, która od przyszłego roku rozpocznie u nas naukę oznacza, że nasza szkoła integracyjna mimo, że działa zaledwie od ubiegłego roku buduje swoją mocną pozycje na rynku. Rekrutacja i zapisy do Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w szczególności dla dzieci z autyzmem i zespołem Aspergera „Nasza Szkoła” trwa. jesteśmy do Państwa dyspozycji i z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania. Zapraszay do kontaktu!