Piknik „Bezpieczne Wakacje”

Nasza Szkoła Katowice organizatorem Pikniku „Bezpieczne Wakacje”

W sobotę 25 czerwca w pierwszy dzień wakacji Nasza Szkoła Katowice zorganizowała piknik pod hasłem „Bezpieczne wakacje”. Celem pikniku było przedstawienie zasad bezpieczeństwa dzieci i młodzieży podczas wakacji, krótkie szkolenia z podstaw BHP i postępowań w sytuacjach zagrożenia.

Wszystkie sytuacje dotyczące bezpieczeństwa naszych dzieci i młodzieży zostały przedstawione i szczegółowo omówione przez przedstawicieli Służb Ratowniczych :

  • Policji,
  • Ratownictwa Medycznego,
  • Straży Pożarnej

Przedstawicielem Policji był znany dobrze dzieciom Sznupek, który przedstawił zasady poruszania się po drodze, poprawnej reakcji na ataki psa i odpowiadał na wiele nurtujących dzieci i ich rodziców pytań . Zadaniem Ratownictwa Medycznego było przedstawienie oraz nauka dzieci i ich rodziców podstawowych zasad poprawnego udzielania pierwszej pomocy. Straż Pożarna zorganizowała pokaz podczas którego uczestnicy pikniku mogli podziwiać sprawność i szybkość zawodowych strażaków.

Dużą role odegrali również przedstawiciele z NZOZ All Medicus , którzy służyli fachowa poradą medyczną oraz przeprowadzili darmowe badania poziomu cukru i ciśnienia krwi.

Wszystkie te pokazy odbywały się przy udziale muzyki i dobrej zabawy prowadzonej przez animatorów z „URWISFUNN’.  Mamy nadzieję, że uczestnicy naszego pikniku bawili się dobrze i wynieśli nowego doświadczenia i wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa.

Nasza Szkoła Katowice

Udostępnij:

Trwa rekrutacja na rok szkolny 2020/2021