Pierwsza pomoc

Pierwsza Pomoc- Warsztaty „Mali ratownicy”

W dzisiejszym dniu w Naszej Szkole odbyły się warsztaty Pierwszej Pomocy przygotowane przez naszych nauczycieli wf. Spotkanie miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie dzieci z podstawowymi czynnościami ratowniczymi. Uczniowie między innymi przypomnieli sobie numery alarmowe i w jaki sposób należy wzywać pomoc oraz zapoznali się z zawartością apteczki samochodowej. Po obejrzeniu krótkiego filmu- instruktażu dowiedzieli się jak prawidłowo przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową. Podczas części praktycznej dzieci mogły samodzielnie wykazać się umiejętnością układania osoby poszkodowanej w pozycji bezpiecznej.  Wszyscy uczniowie chętnie i z wielkim zaangażowaniem brali udział w zajęciach, dzięki którym mogli poczuć się jak mali ratownicy.