Nowe akcje w Naszej Szkole

Drodzy Rodzice,

Miło jest mi poinformować, że Nasza Szkoła bierze udział w akcji pomocy zwierzętom ze schroniska oraz w konkursie Eco-phone. Chcielibyśmy również Państwa zachęcić do przyłączenia się do akcji.

Zbliża się okres świąteczny i w ramach udzielania pomocy innym, organizujemy zbiórkę starych koców i ręczników oraz karmy dla zwierząt dla podopiecznych ze schroniska Towarzystwo Opieki Nad Zwierzętami „FAUNA” w Rudzie Śląskiej. Dnia 26.05.2017 r. będziemy mieli zaszczyt gościć opiekunów ze schroniska (wraz z ich podopiecznym), którzy opowiedzą naszym uczniom o schronisku i udzielanej pomocy. Bardzo prosimy aby stare, nie bardzo zniszczone koce i ręczniki (czy poduszki, pluszowe zabawki) oraz karmę dla zwierząt (sucha i mokra karma dla kotów i psów) zostawiać u wychowawców klas do 24.05.2017 r.

Drugą akcją, w którą się angażujemy, jest zbiórka zużytych telefonów komórkowych. Do 19 maja 2017 r. samorząd uczniowski (Michalina klasa V, Milosz klasa IV) pod opieką Pani Justyny przeprowadzi wśród uczniów zbiórkę zużytych, starych telefonów komórkowych bez baterii. Stan techniczny telefonów nie ma żadnego znaczenia. Telefon nie musi być sprawny i może być uszkodzony bądź w częściach.

Zbiórka telefonów, organizowana w ramach nadchodzącego Dnia Ziemi, powiązana jest również z atrakcyjnymi nagrodami. Za każdy kilogram zebranych telefonów, szkoła otrzymuje 5 zł w formie kuponów firmy Sodexo. Dla szkół, które uzyskają najlepsze wyniki ilości zebranych kg telefonów do ilości uczniów w szkole czekają atrakcyjne nagrody (cyfrowe aparaty fotograficzne, drukarka, tablet i inne).

Podsumowując:

Telefony komórkowe bez baterii zbieramy do 19 maja (piątek) — zbiórkę prowadzi

Michalina z V klasy oraz Miłosz z klasy IV pod opieką Pani Justyny Bartczak  Produkty dla schroniska zbieramy do 24 maja (środa) zbiórkę prowadzą wychowawcy klas.

Liczymy na Państwa aktywny udział w akcjach i z góry dziękujemy za przyłączenie się do wspólnej pomocy, Justyna Bartczak

Udostępnij: