Marzec 2017

Marzec w Niepublicznej Szkole Podstawowej „Nasza Szkoła”

Zapisy 2017/2018

Rozpoczęcie roku szkolnegoNajważniejszą informacją, którą chcemy się z Państwem podzielić jest to, że wystartowały zapisy do Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi „Nasza Szkoła” Przyjmujemy dzieci do wszystkich klas. Trwa również nabór dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego. Uczniowie do wszystkich klas przyjmowani są na zasadzie powszechnej dostępności. Na dzień 31 marca dysponujemy jeszcze miejscami w klasach I, II, III, V i VI. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do kontaktu z nami. Mając za sobą pierwszy i chyba najtrudniejszy rok naszej działalności wiemy, że zmieniamy się tylko i wyłącznie na lepsze. Świadczyć o tym mogą opinie wystawiane nam przez rodziców naszych uczniów i wzrost liczby naszych podopiecznych. każdemu dziecku oferujemy indywidualne podejście do jego potrzeb, miłą i przyjemną atmosferę nauki, wyszkoloną i pełną zaangażowania kadrę pedagogiczna, nowe i przytulne sale lekcyjne. Więcej informacji można znaleźć na podstronie rekrutacja 2017/2018

Teatr Baniek Mydlanych

Niepubliczna Szkoła Podstawowa Nasza SzkołaJako placówka edukacyjna zależy nam aby dzieci jak najczęściej miały kontakt z Teatrem. Uważamy, że teatr dostarcza na żywo sporą dawkę pozytywnych emocji naszym podopiecznym. Teatr to magia. Pozwala nam się oderwać od rzeczywistości, dzieci utożsamiają się z bohaterami występującymi na scenie. Uczy wrażliwości na odbiór sztuki, rozwija wyobraźnię i zainteresowania. Dodatkowo uczy norm zachowania w miejscach publicznych i doceniania innych za wykonywaną pracę.

Przedstawienie klasy V

Przedstawienie szkoła integracyjna KatowiceRównież uczniowie „Naszej Szkoły” przygotowali wspaniałe przedstawienie w tym miesiącu. tym razem to oni wcielili się w postaci aktorów i grali pierwszoplanowe role. Udało im się to świetnie. mamy nadzieję, że już wkrótce wystąpią z przedstawieniem przed jeszcze większą publicznością.

Wizyta w filharmonii

zapisy Nasza SzkołaW marcu odwiedziliśmy również naszą katowicką Filharmonię. Mieliśmy okazję posłuchać informacji o instrumentach dętych, takich jak flet poprzeczny, obój, walkornia (róg), fagot i klarnet. Poza tym mogliśmy posłuchać pięknych melodii: utwór z opery Carmen, utwory z Królewny Śnieżki, melodie z Bolka i Lolka.

Lekcja w Teatrze

Na koniec informacji teatralnych, informujemy, że nasze dzieci wzięły udział w specjalnej lekcji teatru, organizowanej przez największy teatr w Katowicach Teatr Wyspiańskiego. emocji, zabawy ale i nauki było sporo. Zresztą słowa tego nie opiszą, najlepiej obejrzyjcie to na krótkim filmie.