Grono pedagogiczne

Grono Pedagogiczne Nasza Szkoła

Dyrektor: mgr Barbara Kruczek Grono Pedagogiczne Nasza Szkoła

Z oświatą jestem związana od 34 lat. Pracę rozpoczynałam jako nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej. Potem nauczałam muzyki w klasach 1-8 SP. Zmiany w szkolnictwie spowodowały, że ukończyłam oprócz Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Warszawie, filologię angielską na Gnieźnieńskiej Wyższej Szkole Pedagogiczno – Humanistycznej, Pozwoliło mi to  nauczać języka angielskiego na poziomie gimnazjum i szkoły średniej. Moje pierwsze spotkanie z dziećmi z deficytami rozwojowymi odbyło się w Zespole Szkół Specjalnych w Katowicach. Od tamtej pory związana jestem z dziećmi o różnych deficytach zarówno w szkołach integracyjnych jak i specjalnych. Od kilku lat sprawuję funkcje dyrektora placówki integracyjnej. Pozwala mi to na pracę z dziećmi z zaburzeniami oraz obserwację ich postępów w wychodzeniu z niepełnosprawności i osiąganiu przez nich coraz to wyższych stopni w rozwoju w każdej z dziedzin życia dnia codziennego. KONTAKT

Nauczyciele:

nauczycielka-2-300x300Pani mgr Justyna Bartczak – nauczyciel przyrody, wychowawca klasy 4.

Jestem absolwentką wydziału Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz wydziału Chemicznego Politechniki Śląskiej, gdzie studiowałam biotechnologię. Jestem również pedagogiem – organizuję, i jako kierownik, prowadzę obozy dla dzieci i młodzieży. Ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu oligofrenopedagogiki. Edukacja dzieci jest dla mnie największą pasją, ponieważ pozostaje źródłem radości i inspiracji. Prywatnie kocham góry gdyż, odkąd pamiętam, najwięcej przyjemności sprawia mi aktywny wypoczynek w otoczeniu natury. Podczas wyjazdów stale zdobywam doświadczenie pracy w trudnych, nieprzewidywalnych warunkach, dzięki czemu wykazuję dużą odporność na stres. Zdobyte przeze mnie dodatkowe uprawnienia pozwalają mi na fachowe podejście do dzieci i młodzieży.

Nauczycielka-300x300

Pani mgr Katarzyna Dziegieć – nauczyciel Wychowania Fizycznego

Absolwentka AWF w Katowicach na kierunku Wychowanie Fizyczne ze specjalnością gimnastyka korekcyjna oraz edukacja dla bezpieczeństwa. Instruktor pływania, aqua fitness oraz strzelectwa sportowego. Trener personalny. Wychowawca i opiekun podczas kolonii i obozów sportowych.

 

Pani mgr Michalina Botor – nauczyciel informatyki, matematyki oraz techniki

Ukończyła Akademię Wychowania Fizycznego im. J. Kukuczki (magisterskie – wychowanie fizyczne z tańcem., licencjackie – wychowanie fizyczne z gimnastyką korekcyjną), obecnie studiuje matematykę na Uniwersytecie Śląskim oraz na studiach podyplomowych wychowanie przedszkolne i wczesnoszkolne na Uniwersytecie Śląskim. W klubie sportowym pracowała jako trener siatkówki z najmłodszymi adeptkami tej dyscypliny. Od najmłodszych lat swojego życia gra w szachy, posiada tytuł kandydatki na mistrzynię. Od 3 lat współpracuje z kadrą Śląskiego Związku Szachowego jako trener oraz opiekun. Lubi podróże, książki kryminalne oraz sport.

Pani mgr Małgorzata Cieślar – nauczyciel historii, języka angielskiego

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Ukończyła studia  na  Wydziale  Nauk Społecznych  na kierunku Historia. Jest również  absolwentką I NKJO w Sosnowcu ( specjalność język angielski). Doświadczenie zdobyła m.in. pracując w ZSO nr 9 w Katowicach. Kocha dzieci i lubi nowe wyzwania. Cały wolny czas poświęca swoim dzieciom . Bardzo lubi czytać książki oraz  zwiedzać ciekawe miejsca ze swoją rodziną. Od trzech lat
jej nową miłością jest  muzyka  gospel. Uczestniczka wielu warsztatów muzycznych, były członek Gospel Community Choir w Tychach. Miłośniczka serialu Przystanek Alaska (Northern Exposure).

Pani mgr Jolanta Mafa – nauczyciel języka polskiego, opiekunka biblioteki

Nauczyciel języka polskiego z wieloletnim doświadczeniem. Kocham dzieci, chcę im przekazać zamiłowanie do książek, teatru, filmu, sztuki oraz twórczego myślenia.

Pani mgr Katarzyna Kozłowska – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, wychowawca

Ukończyła studia licencjackie na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego, na kierunku Zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i edukacja informatyczna oraz studia magisterskie na tym samym wydziale na kierunku Edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne w 2015 roku. Prywatnie jest mamą dwóch dziewczynek. Uwielbia czytać książki, podróżować oraz odkrywać nowe miejsca i ludzi. Od zawsze uwielbia dzieci i pracę z nimi, która daje jej mnóstwo satysfakcji.

Pani mgr Magdalena Bobruśnauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

Ukończyłam studia magisterskie na kierunku Geografia na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego, studia podyplomowe na kierunku Zintegrowana Edukacja Wczesnoszkolna i Wychowanie Przedszkolne oraz kurs kwalifikacyjny z zakresu Terapii Pedagogicznej. Praca z dziećmi daje mi dużo radości i satysfakcji. Lubię podróże i dobrą muzykę.