Dzień sportu BeActive, krótka relacja

Nasza Szkoła Katowice przedstawia relację z dnia sportu BeActive

16-go września Nasza Szkoła Katowice zorganizowała Dzień Sportu w ramach ogólnoeuropejskiej kampanii – Europejski Tydzień Sportu 2016 pod hasłem „BeActive”. Rywalizacje sportowe miały miejsce na sali gimnastycznej Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach przy ulicy Kostki-Napierskiego 38. Uczniowie z „Naszej Szkoły” oraz przedszkolaki z „Akademii Mądrych Sówek” i gościnnego „Bajkowego Przedszkola” mogli sprawdzić swoje umiejętności ruchowe podczas konkurencji sportowo-ruchowych. Zmierzyli się w takich zadaniach jak: rzuty woreczkiem do celu, strzały na bramkę, zbijanie kręgli, rzuty piłeczką do hula-hop, przejścia slalomem z woreczkiem na głowie, czworakowanie na czas, bieg z plastikową piłeczką na łyżce. Wśród innych zadań znalazły się zabawy z chustą animacyjną. Wszystkie dzieci wyróżniało duże zaangażowanie w poszczególnych dyscyplinach sportowych i chęć zdobycia jak najlepszego miejsca.

Nasza Szkoła katowice

Klasyfikacja drużynowa kształtowała się następująco:

I miejsce- „Bajkowe Przedszkole”

II miejsce – „Nasza Szkoła”- uczniowie z klas I i III

III miejsce- „Akademia Mądrych Sówek”

Indywidualnie najlepsi byli:

I miejsce- Małgosia Reich z „Bajkowego Przedszkola”

II miejsce- Filip Maszczyński  z „Akademii Mądrych Sówek”

W klasach 4-6 najlepsi okazali się:

I miejsce- Wiktoria Puchałka (klasa IV)

II miejsce- Paweł Grossmann-Szczepaniec (klasa V)

III miejsce- Michalina Michalska (klasa V)

Szkoła katowiceSzkoła Katowice Szkoła Katowice Szkoła Katowice

Końcowym akcentem tego szczególnego dnia było wręczenie nagród, dyplomów i medali oraz podsumowanie zawodów. Zmagania sportowe dostarczyły uczestnikom niesamowitych wrażeń ruchowych, sporą dawkę sportowej adrenaliny i pozwoliły w miłej atmosferze spędzić ten szczególny dzień w roku szkolnym.

Więcej zdjęć TUTAJ