Dni zdrowia

W poprzednim tygodniu w Naszej Szkole odbyły się Dni Zdrowia, podczas których uczniowie klas I-VIII aktywnie uczestniczyli w różnego rodzaju aktywnościach.

Pierwszego dnia dzieci obejrzały krótki film dotyczący zasad zdrowego odżywiania, a następnie wzięły udział w poszczególnych zadaniach tj: mierzenie zawartości cukru w wybranych produktach spożywczych, układanie piramidy żywieniowej, dobór produktów do posiłków, wypoczynek czynny/bierny oraz rozwiązywanie krzyżówki dotyczącej zdrowia. Finalnym punktem było przygotowywanie sałatek owocowych oraz oczywiście ich kosztowanie.

W kolejnym dniu przeprowadzono akcję plakatową dotyczącą pierwszej pomocy i związanej z nią takich tematów jak. numery alarmowe, łańcuch przeżycia, zawartość apteczki pierwszej pomocy, układanie osoby poszkodowanej w pozycji bezpiecznej, resuscytacja krążeniowo – oddechowa. Akcją kończącą były zorganizowane dnia następnego zawody sportowe, podczas których dzieci mogły wykazać się swoją sprawnością oraz dzielnie rywalizować w różnych konkurencjach.

Wszystkie podejmowane działania miały na celu wzbogacenie wiedzy społeczności szkolnej w zakresie profilaktyki zdrowotnej i zdrowego stylu życia.